ev tasinmadan önce ne yapılmalı

Ev taşımak veya taşıtmak çoğu insan için zorlu bir süreçtir . Bu süreci ne kadar planlarsanız planlayın mutlaka olumsuz durumlar ile karşılaşmanız muhtemeldir . Yeni eve taşınmak yanında bir sürü sorunlar ile birlikte gelmektedir ne kadar iyi bir planlayıcısınız ? Sizler için evinizi taşımadan önce yapmanız gerekenleri listeledik umarız taşınmanız sorunsuz olur.

  • Yeni Ev Tadilat Eksiksiz Tamamlanmalı

Yeni eve geçmeden önce evin tüm eksikliklerini tamamlanmalıdır  , en basit gördüğünüz işler sizler için bir kabusa dönebilir. Evinize eşya girmeden önce boya – badana gibi en basit işlerin yapılması kesinlikle şarttır çünkü eşyalı bir evde tadilat yapmak daha zor ve yorucudur .

 

  • Abonelik İptali ve Abonelik Açma İşlemleri

Eski evinize ait olan tüm aboneleri taşınacağınız gün kapatıp , yeni evinize de ne olur ne olmaz 1 hafta öncesinden tüm işlemlerinizi yaptırmanızı öneriyoruz. Genelde insanlar Doğalgazı anlaşması yapmadan taşınıyor ve ilk günün yorgunluğu sizi hasta edebilir. İnternet olmazsa olmazlarınızdaysa bu işi hızlıca halletmek ve tüm alt yapı bilgilerini test etmek yararınıza olacaktır.

 

  • Taşınacak Eşyaların 1 Listesini Yapın

Yeni ev yeni bir hayat yeni heyecanlar  bu mottoyla taşınmak en iyisi bizce  , taşınırken liste yapmak bu yüzden önemli sizce sizi eski kötü günlerinize götürecek , size sürekli sorun çıkartan ve bir türlü düzelmeyen makine dolap gibi ürünleri listenize eklemeden önce bizce bir daha düşünün . Belki minimal bir yaşantı seçebilirsiniz.

 

  • Eşyalarınızı Toplayın 😊

Eşyaları siz taşıyacaksanız veya nakliye firması ile anlaştıysanız koli yardımı ile mutfak eşyalarını ve ufak -tefek sayılabilecek eşyalarınız toplamanızda yarar var. Taşınma esnasında oluşabilecek kalabalıktan ötürü istediğiniz eşyaları anında bulamayabilir veya kaybedebilirsiniz. Kolilerin üstlerine bir kalem yardımıyla hangi odadan alındığı gibi kritik bilgileri yazmalısınız .

 

  • Boş Ev Temizliği

Genel olarak biz temizlik 2 aşamadan oluşur . Tadilat sonrasında kaba temizliği ve toz temizliği bunu kesinlikle nakliyeden önce yapmalısınız . 2. Olarak eşyanız eve taşındıktan sonra genel temizlik yapılması sizler için daha iyi olacaktır.

 

  • Nakliyeci Seçimi

Bu en önemli maddeler arasında yer almaktadır . Evden eve nakliyat hizmeti yapan birçok firma bulunmaktadır . Bunun için tanıdıklarınızın daha önce taşınıp memnun kaldığı firmaları seçebilir veya internet üzerinden kısa bir araştırma yaparak güvenilir nakliyat firması bulabilirsiniz.

Bizlerden oluşturacağınız taşınma taleplerinize %10 indirim hakkı kazanmak için hemen iletişime geçip sorunsuz taşınma işlemi yapabilirsiniz. Sağlıcakla ve güvenle kalın .

İyi Düşün , İyi Taşın

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir