şehirler arası nakliyat

Bazılarınız şehirler arası nakliyat, ilden ile nakliyat veya iller arası nakliyat ve hatta şehirler arası evden eve nakliyat olarak biliyorsunuz kısaca tanımını yapmak gerekirse bir ilden başka bir ile taşınma işlemlerinin tümüne denir. Şehirler arası nakliye hizmetini almak isteyen müşteri ilk önce doğru bir araştırma yapıp sonra nakliyeci seçimine gitmelidir.

Doğru bir nakliyeci seçimi nasıl yaparız gibi aklınıza bir soru gelmiş olabilir. Doğru bir nakliyat firması bulmak için belli başlı kriterler vardır. Çevrenizde eş – dostlarınızın daha önce taşınıp memnun kaldığı firmalar olabilir mesela, internet büyük bir araştırma sahası şikayetvar forum siteleri gibi sitelerde firma şikayetlerine bakabilirsiniz. Bu 2 koşulu sağlıyor ve nakliye firması size güvence veriyor ise hiç korkmanıza gerek yok onlara güvenip iş yapabilirsiniz.

Daha Önce Taşıma İşlemi Yapmayan Müşteri Sorunsalı Nedir ?

Daha önce hiç taşınma yapmamış müşteriler eşya konusunda çok titiz davranabiliyorlar evet çok haklılar binlerce lira verip aldığı mobilyaların kırılmasını, çizilmesini veya hasar görmesini istemiyor olabilirler.

Yalnız; Eşya taşınması sırasında nakliye personelleri çok titiz müşterinin yarattığı stres sonucu istemeden eşya taşırken sağa sola çarpabilir veya eşya yanlışlıkla kırılabilir. Siz sevgili müşterilerimize tavsiyemiz ilden ile nakliyat esnasında sakin kalmanız hatta ve hatta oturup bir keyif kahvesi eşliğinde eşyanızın taşınmasını izlemeniz bu hem sizin ruh sağlığınız hem de bizim ruh sağlığımız için iyi olacaktır.

Şehirler Arası Nakliyat Hizmeti Alırken Neyi Bilmem Gerekir?

Şehirler arası nakliyat zorlu bir taşıma sürecidir, evden eve nakliyata göre daha meşakkatlidir. Eşyaların daha iyi sarılması, daha iyi istiflenmesi ve daha iyi korunması gereklidir. Uzun yollarda eşya araç içinde tümsekler ve yolların yapışana göre birazda olsa oynama payı vardır, daha iyi sarılmasından kasıt budur. Örneğin Edirne’den Kars’a gidecek bir eşya 2 kez sarılmalı kilometre çok olduğu için daha çok özen gösterilmelidir.

Şehirler Arası Nakliye Nasıl Yapılır ?

Şehirler arası evden eve nakliyat hizmeti çok aşamalı plan gerektiren zorlu ve bir o kadar meşakkatli bir işlemdir. Bu işlemlerin nasıl yapıldığını madde madde açıkladık.

  1. Taşıma işlemi sırasında eşyanın sigortası yapılmalıdır, bu durum aracın kaza yapması sonucunda devreye girer. Nakliyat personelinin verdiği hasar, kırılma gibi olaylarda firma kendi bünyesinde bunun ya ücretini verir ya tamir eder ya da aynı özelliklere sahip ürünü temin etmekle sorumludur.
  2. Ekibimiz sözleştiğimiz gün ve tarihte taşınacak eşyanın bulunduğu lokasyona 1 saat önceden gelip kahvaltı yapıp işe zinde başlar .
  3. Ev içerisinde görev dağılımı yapılır , toplanması gereken eşyalar toplanır , büyük çaplı eşyalarınız ilk öce streçle sarılır sonrasında hava laylonlu pat-pat yardımı ile korunma altına alınır . Demonte edilecek eşyalarınız demonte edilir .
  4. Tüm bu işlemler bittikten sonra eşyalar uzun yola çıkacak aracımıza düzenli bir şekilde yerleştirilir .
  5. Son olarak belirlediğimiz gün ve saatte gelir eşyalarınız aldığımız şekilde evinize yerleştiririz .

İyi Bir Şehirler Arası Nakliyat Firması Nasıl Olmalıdır?

Şehirler arası nakliye firması seçerken neler dikkat etmemeniz gerekmektedir tek tek sizler için yazmaya çalıştık.

1-İyi bir şehirler arası nakliye firması öncelikle söz verdiği gün ve saatte kapınızda olmalı .

2-Yabancı personel çalıştırmamalı

3-Hiçbir platformda şikayeti bulunmamalı.

4-Müşteri ile konuşurken net olmalı yalan bilgi vermemeli

5-İşini her zaman titizlikle yapmalı

Şehirler Arası Nakliyat Kaç Günde Yapılır?

Alınan konum ve gideceği kilometreye bağlı olarak bu durum değişir . Ortalama süre 4-5 gündür , nakliye hizmeti aldığınız firmaya göre de net tarihte gecikme olabilir .

Şehirler Arası Evden Eve Nakliyat Hizmeti İçin Randevu Almam Gerekiyor Mu?

İster şehirlerarası ister evden eve nakliyat hizmeti fark etmez randevu almanız gerekmektedir. Evden eve nakliyat için 3 gün şehirler arası nakliyat için en az 5 gün önceden haber vermeniz ve yer ayırtmanız gerekmektedir

Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Hizmeti İçin Fiyat Nasıl Belirlenir ?

Bu hizmet için sabit bir fiyat politikası ya da ortalama bir ücret söylemek oldukça güç . Sizin sorularımıza verdiğiniz cevap doğrultusunda fiyat veriliyor .

  1. Eşyanız hangi ilden hangi ile gidecek (Kilometre hesabı yapılır)
  2. Eviniz kaç oda 1 salon (Çalışacak personel sayısı x kişi başına verilecek ücret)
  3. Kaçıncı kattan alını kaçıncı kata bırakılacak , -2 , -1 , giriş kat , 1.kat ,2.kat olursa oluşan fiyata ek ücret eklenmez . Bundan sonra olan katlar asansörün olup olmaması ile ilgili çeşitli sorular ile cevaplanır .

Bu kriterler şehirler arası nakliyat fiyatını etkileyen ana faktörlerdir .

Mobilya İçin Profesyonel Çalışma Arkadaşlarınız Var Mı ?

Nakliyat sektöründe zorunlu olduğu için her ekimizde en az 3 yıl deneyimli eşyalarınızı de-monte ve monte edebilecek ekip arkadaşlarımız bulunmaktadır. 

Şehirler Arası Nakliyat Sigortası Yapıyor Musunuz ?

Öncelikle bilmelisiniz ki şehirler arası taşımada eşyanın sigortası olmaz araç sigortası olur kaza gibi olaylarda sigorta karşılar . Personelin verdiği zararlarda firma bundan sorumludur , ya ürünün ücreti ödenir ya tamir edilir ya da aynı özelliklere sahip ürün alınır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir